След ядренaта катастрофа: Отвориха за посетители плаж във Фукушима (видео и снимки)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
21.07.2019 14:48
54
0

Деца и сърфисти влязоха във водата близо до ядрената електроцентрала "Фукушима 1" за първи път след аварията през 2011 г., съобщи ДПА, цитирана от "Дарик".

 

 

НОВА ФУКУШИМА?

 

 

""

 

 

Плажът Китаидзуми, който е на около 25 км северно от ядрената електроцентрала, се изпълни със хора, след като кметството на гр. Минасома вдигна забраната. Този плаж беше много популярен сред сърфистите преди бедствието. Там се провеждаха национални и световни шампионати.
 

 

АВАРИЯТА ВЪВ ФУКУШИМА СЕ УТАИЛА В КАЛИФОРНИЙСКОТО ВИНО

 

 

""

 


"Израснах, гледайки тук морето - каза Саяка Мори пред агенция Киодо. Къщата им е била отнесена от вълната цунами. - Изпитвам носталгия да се върна тук за първи път от девет години".

 

 

През март 2011 г. силно земетресение с магнитуд 9 и последвала го вълна цунами опустоши брега в префектурата Фукушима и предизвика тройно изтичане в ядрената електроцентрала. Загинаха около 18 000 души.

 

 

Източник: Дарик

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.