Сметището в Свищов отново гори, обявено е бедствено положение

Сметището в Свищов отново гори, обявено е бедствено положение

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
19.08.2019 11:40
55
0

Бедствено положение е обявено в Свищов, след като сметището през нощта отново се е самозапалило в дълбочина, пише  Сега.

 

СТАРОТО СМЕТИЩЕ НА СВИЩОВ ГОРИ С 10-МЕТРОВИ ПЛАМЪЦИ

 

Сметището се намира на около 10 км от града. Вилната зона на Свищов е застрашена от огън и дим.

 

Кметът Генчо Генчев съобщи, че на помощ вече са пристигнали екипи на пожарната от Плевен, Белене, Горна Оряховица и Полски Тръмбеш. В гасенето са се включили и земеделски производители.

 

Припомняме, че сметището горя и миналата седмица. Площта му е 50 декара, а дълбочината му достига до 20 метра.

 

 

Източник: Сега

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.