Стопанин край Казанлък твърди, че бракониери са убили негови домашни животни (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
16.07.2026 10:18
10
0

Тревога сред жителите на вилната зона край Казанлък предизвика сигнал за нощно нахлуване в частен имот, при което са били убити домашни животни. Собственикът Радо Христов смята, че извършителите са бракониери и твърди, че подобни посегателства в района не са изолиран случай.

Инцидентът е станал малко след 4:00 часа, докато в къщата са били съпругата му и двете им малки деца. Семейството чуло няколко изстрела, а след това установило липсата на част от животните, които отглеждало в двора.

„Чуха се няколко изстрела. Не мога да кажа дали са били от мощна въздушна пушка, или от оръжие със заглушител. След това установихме липсата на животните“, разказа Христов за NOVA.

По думите му животните не са били част от животновъден обект или частен зоопарк, а са били отглеждани в семейния двор. Сред тях имало агне и две виетнамски прасенца.

Стопанинът определя случилото се като поредно доказателство, че бракониерските набези в района зачестяват. „Най-тревожното е, че всичко се случва буквално до дома ни, докато вътре са били децата ми. Не искам дори да си представям какво можеше да се случи, ако някой беше излязъл навън“, заяви той.

Срещу собственика на кучето, нападнало жена в Самоков, са подавани десетки жалби (видео)

След като публикувал информация за случая в социалните мрежи, с него се свързали и други жители на района, които разказали за сходни инциденти. Според Христов няколко свидетели са забелязали бял бус в близост до места, където също са изчезвали или са били убивани животни.

„Свързаха се с мен хора, на които са били отстреляни коне, телета, крави и други животни. Няколко от тях разпознават същия бус. Изглежда, че не става въпрос за единичен случай, а за организирана дейност“, твърди той.

По думите му извършителите са действали внимателно, като са оставили автомобила си далеч от имота, придвижили са се пеша и са избегнали районите с видеонаблюдение. „В района има много камери заради честите посегателства по вили и имоти. Въпреки това хората явно са знаели откъде да минат, за да не бъдат засечени“, допълни Христов.

За случая е подаден сигнал в полицията още в деня на инцидента. По него вече се води разследване, а свидетели са дали показания. Местните жители настояват институциите да предприемат по-решителни действия, тъй като според тях подобни посегателства зачестяват и създават сериозно чувство на несигурност в района.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Още от Новини

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.