Тръмп не се отказва от иска си за 15 млрд. долара срещу „Ню Йорк Таймс“

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
17.10.2025 15:38
230
0

Американският президент Доналд Тръмп подаде нова жалба за клевета срещу вестник „Ню Йорк Таймс“, трима негови журналисти и издателство, свързано с тяхна книга. Искът, подаден във федерален съд във Флорида, е на стойност 15 милиарда долара и твърди, че публикации в статии и книга съдържат неверни и злонамерени твърдения, уронващи репутацията на Тръмп.

Това е втора жалба по темата, след като предходната беше отхвърлена от съдията като неподходяща и твърде дълга – цели 85 страници. Настоящата версия е сведена до 40 страници, както бе изискано от съда, и изключва политически коментари, пише NOVA.

Говорителят на „Ню Йорк таймс“, от своя страна я счете за неоснователна. „Както казахме при първоначалното подаване, тази жалба е неоснователна. Днес нищо не се е променило. Това е просто опит да се заглуши независимата журналистика и да се привлече вниманието на медиите, но „Ню Йорк таймс“ няма да се остави да бъде сплашен“, заяви той.

През септември писателката и журналистка Елизабет Джийн Каръл осъди Тръмп за оклеветяване. Американски апелативен съд потвърди присъда, според която той трябва да ѝ изплати 83 милиона долара.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация
Реклама
Реклама

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.