Валери Симеонов: "ГЕРБ пред очите на цялото общество влезе в коалиране с ДПС"

Валери Симеонов: "ГЕРБ пред очите на цялото общество влезе в коалиране с ДПС"

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
21.06.2019 9:07
39
0

Лидерът на НФСБ Валери Симеонов каза, че "ГЕРБ пред очите на цялото общество влезе в коалиране с ДПС. Нека", пише Dir.bg.

 

 

ПРАВНАТА КОМИСИЯ ПРИЕ НАМАЛЯВАНЕ НА ПАРТИЙНАТА СУБСИДИЯ НА ЕДИН ЛЕВ

 

"ГЕРБ да реши кой иска да X бъде партньор. Ако иска ДПС, да заповяда", посочи още той в сутрешния блок по БНТ. "Настоявам за спешен коалиционен съвет след завръщането на премиера в България. По този начин не може да продължаваме воденето на политиката. Нещо повече, с колегите вчера изрично сме поставили въпроса за денонсиране на коалиционното споразумение с ГЕРБ".

 

По думите му от това ще зависи продължаването на управляващата коалиция. Симеонов поясни, че във вчерашния ден НФСБ се е събрала с ръководството на ВМРО и са си дали равносметка, че решението за партийната субсидия не трябва да преминава. Според него то трябва да бъде отложено, за да има консултация с всички политически сили.


"В тази връзка се обърнахме писмено към нашия коалиционен партньор, който освен всичко друго преди два дни си позволи да наруши и коалиционното споразумение и програмните приоритети, под които сме се подписали и под които сме съставили правителство. И без друго плащаме висока цена за присъствието си във властта. Не може да се извиняваш. Не може да предприемеш такъв удар срещу демокрацията", каза още Симеонов.
 

"С едно аварийно пристигане в парламента премиерът разпореди на неговата партия да внесе предложение за 1 лв. Това предложение не е обсъждано в коалиционен съвет", каза още лидерът на НФБС. 
 

Според него в България американският модел на финансиране на партиите ще бъде афганистански.

 

"Цялата тази тема започна с един ненормален начин на правене на политика, политика на емоция, политика на инат. Намаляването на субсидията не е коментирано в никакъв формат. Даже не е коментирано в самия ГЕРБ. Това било отговор на други популистки предложения от опозицията", каза той и посочи, че на опозицията е работата да прави популистки и налудничави предложения.

 

"Отговорността на изпълнителната власт е коренно различна, тя е в пъти по-голяма", каза още лидерът на НФСБ. Според него такова предложение ликвидира многопартийната демокрация.

 

ПОЛИТОЛОЗИ: СУБСИДИЯ ОТ 1 ЛВ. ОЗНАЧАВА МАЛКИТЕ ДА СА НАКАЗАНИ, А ГОЛЕМИТЕ - ЗАВИСИМИ

 

"Колкото и да не е приятно на голяма част от нашите сънародници многопартийната демокрация е най-висшата форма на демокрация", каза още той. По думите му едно премахване на субсидиите превръща системата в американски модел, който в България ще бъде афганистански. "Какво означава американски модел - финансиране, от което остават две партии", допълни още Симеонов.
 

 

Вчера бюджетната комисия в парламента прие на второ четене намаляване на субсидията на 1 лев.

 

 

 

Източник: Dir.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.