Хиляди гватемалци бяха евакуирани заради събуждане на вулкан-убиец.

Вулканът Фуего отново се активизира и избълва огън и пепел. Височината на изригванията достигна 5000 метра. Природната стихия стана причина властите в централноамериканската държава да започнат извеждането на хиляди жители от околните селища. В района е обявен червен код.
Евакуирани са около 2000 души в далечни райони.

Вулканът, който изригна през лятото, стани причина за смъртта на 194 души, а още 234 са в неизвестност.

Това събитие е най-смъртоносното изригване в Гватемала от 1929 година насам. Тогава около 3100 души са били готови за евакуиране, но вулканът изригва и общността има много малко време, за да избяга от идващите лава, газ и скали.
Източник: "Индипендънт"
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!