Протест срещу високите цени на горивата ще се проведе днес от 18:00 ч. пред Народното събрание. В страницата на събитието вече над 3600 човека са потвърдили, че ще отидат. Те формулират недоволството си в пет точки:
"1. Не сме доволни от цената на горивата.
2. Не сме доволни от качеството на горивата.
3. Не сме доволни от борбата с монополи. Тя е неефективна.
4. Високата цена на горивата пряко завишава цената на всички продукти от първа необходимост. Така се срива икономиката на страната ни.
5. Ако не може да се свалят цените на горивата, то да се вдигнат заплатите по среден европейски стандарт! Минимална заплата 800 лева!"
Прости за същия час са насрочени още в Бургас, Варна, Пловдив, Стара Загора, Велико Търново и др.
Припомняме, че по-рано през август Бойко Борисов отсече, че има картел за горивата, а последвалата проверка установи, че нарушенията по бензиностанциите са под 1%. Цените на горивото у нас са най-високи в цяла Европа.
Лъжат ли ни като сипваме гориво - разследване на Господари на ефира
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!