Министърът на здравеопазването Кирил Ананиев заяви, че искането на медицинските сестри за възнаграждение в размер на две минимални работни заплати ще надхвърли основната заплата на лекарите, които работят в болниците, пише Сега.
Пред бТВ той каза, че такова развитие може да доведе до напрежение между здравните работници.
ЗАЩО НАПУСКАМ БЪЛГАРИЯ: ЕДНА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА РАЗКАЗВА (ВИДЕО)
"Министърът на здравеопазването не увеличава заплатите", посочи още Ананиев. Той допълни, че неговата работа е да създаде условия отпусканите от министерството средства да се разпределят справедливо в болничните заведения.
МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ ИЗЛИЗАТ НА НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ДНЕС
Според министъра, медицинските сестри трябва да отправят своите искания към ръководствата на болниците, с които са сключили трудови договори и са техни работодатели.
Той отрече това да е "прехвърляне на топката", както го обвиняват протестиращите.
Източник: Сега
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!