България отпадна от Световното по волейбол за жени в Тайланд

България отпадна от Световното по волейбол за жени в Тайланд

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
25.08.2025 19:09
158
0

България отпадна от Световното по волейбол за жени. Националният ни отбор загуби от европейския шампион Турция с 0:3 (23:25, 19:25, 13:25) втория си мач от група "Е" на Световното първенство в Тайланд. Това стана два дни след поражението от Канада с 1:3, информира БТА.

Селекционерът Антонина Зетова заложи на Лора Китипова, Христина Вучкова, Александра Миланова, Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Микаела Стоянова и либеро Мила Пашкулева в стартовия състав. Като резерви влязоха Мария Кривошийска, Калина Венева и Мерилин Николова.

Александра Миланова бе най-резултатна от българките с 11 точки, Нася Димитрова завърши с 8, а Христина Вучкова и Микаела Стоянова реализираха по 7. За Турция Мелиса Варгас отбеляза 20, въпреке че излезе в края на втория гейм и не се появи повече в игра. Ебрар Каракурт завърши с 13 точки.

В сряда България ще завърши участието си в групата с мач срещу Испания. Тимът на Зетова не може вече да се класира за осминафиналите на турнира, след като в другия мач от групата Канада се наложи над Испания с 3:2, но ще играе за престиж и да подобри рейтинга си в световната ранглиста.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.