Не, това не е поредното видео от типа „по морето всичко е скъпо“.
Не всички места са такива и не всички хотелиери и бизнесмени са печалбари и ганьовци.
И все пак всяко лято се намират някои особено амбициозни предприемачи, които успяват да убедят половината държава, че са открили начин да избият сезона, следващия сезон и пенсията наведнъж!
Тази година видяхме бяло фрапе за 7,50 евро, двойно еспресо за 10 евро, две кафета и две торти за 27 евро, а на Каваци стигнахме и до шезлонги за 45 евро и шатра за 180 евро...И преди някой да каже „никой не те кара да сядаш там“ - да, цените са обявени, а решенията изцяло наши!
Но когато един шезлонг започне да влиза в ценова категория „билет за уикенд в чужбина“, вече не говорим за услуга, а за кратък семинар по творческо писане с цифри!
Но най-интересното, скъпи приятели, ни се струва съвсем друго!
В България всяко лято цените уж са скандални, а винаги няма свободни места!
Всяко лято казваме: "НЯМА ДА ИМ СТЪПИМ ПОВЕЧЕ" и догодина пак няма къде да паркираме!
Така че може би проблемът не е само в ценоразписите.
Може би проблемът е, че всяка година ги снимаме възмутено… от масата в ресторанта!
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!