Поне 50 инженери от Tesla и другите компании на Илон Мъск ще работят върху кода на социалната мрежа Twitter. Това съобщава Business Insider.
По-рано бе съобщено, че инженерите на иновативната компания преглеждат кода на платформата. Те обаче имат малък опит в работата със социални мрежи и използват съвсем различен език за програмиране.
Повече от 50 служители на Tesla, двама служители на Boring Company и един служител на Neuralink са избрани да преработят кода на социалната мрежа. За да изпълнят сроковете, поставени от Мъск, те са на 12-часови смени и работят седем дни в седмицата. Според CNBC с тях не са проведени разговори относно компенсация и сигурност на работното място.
Илон Мъск придоби Twitter и уволни ръководството
Иженерите нямат нужната компетенция, за да работят с кода на социалната мрежа
Twitter, който работи с помощта на публични функции за публикуване и търсачка, е разработен с код на Scala. Това е 18-годишен статично типизиран език за програмиране. Инженерите на Tesla обаче използват 31-годишния динамично типизиран Python.
Служител на Tesla, който не е въвлечен в делата на новопридобитата компания на милиардера, заяви пред Washington Post, че инженерите на компанията значително ще се затруднят с поставената задача. Съществуващият код на социалната платформа, работещ с помощта на широкомащабни разпределени системи, е извън компетенцията на тяхната специалност.
Мъск ще таксува с 8 долара на месец потвърдените акаунти в Twitter
„Идеята Илон да е обграден от неговите инженери на Tesla, преглеждайки кода на Twitter, е, честно казано, смехотворна“, допълва източникът. Той не е упълномощен да коментира темата от името на компанията и говори под условие за анонимност поради страх от отмъщение. Това съобщава The Washington Post.
Експлоатира ли Мъск служителите си?
Служители на Twitter споделиха пред CNBC, че дават невъзможни работни смени в опит да докажат стойността си. Много от тях се страхуват, че ще бъдат съкратени. Мъск обяви намерението си да съкрати 75% от персонала на компанията по-рано миналата седмица. Двама служители на Tesla споделят през изданието, че се чувстват принудени да поемат допълнителна работа без заплащане.
Мъск и представители на Twitter не са коментирали казуса досега.