Голов трилър в първия голям сблъсък след Мондиала (видео)

23.12.2022 г.
15
0

"Манчестър Сити" и "Ливърпул" сътвориха истинско шоу с пет гола. Този двубой беше първият сериозен сблъсък в клубния футбол след края на Световното първенство в Катар. “Гражданите“ победиха с 3:2 актуалния носител на трофея "Карабао Къп".

източник: twitter

Ерлинг Холанд, който не игра на Мондиала, защото Норвегия не се класира, се разписа след само 10 минути игра. Фабио Карвальо изравни още преди почивката. В началото на второто полувреме настана истиснка голова вихрушка. Само за 11 минути двата отбра си вкараха нови 3 гола. Рияд Марез в 47-ата минута направи 2:1, а 60-сет секуди по-късно друго голямо име, което пропусна Мондиала Мохамед Салах изравни. Нейтън Аке донесе победа на своя отбор с гол в 58-ата минута.

“Реал” шокира света – вади 1 милиард за Мбапе

Веднага след изиграването на двубоя беше теглен и жребият за ¼-фиалите в турнира. Ето и всички двойки: