Сигнализирай!

Авиокомпания иска лимит на алкохолните напитки на летищата в Европа

Gospodari.com
Gospodari.com
13.01.2025 г.
475
0

Авиокомпания иска ограничаване на алкохолните напитки на летищата в Европа до две. Ryanair призова европейските власти да въведат нови ограничения за алкохола, които да спрат пътниците да се напиват преди да се качат на самолета, информира bTV.

Авиокомпаниите си запазват правото да откажат качване на борда на всяко лице, за което преценят, че е в прекомерно нетрезво състояние. Сега обаче Ryanair иска летищата да изискват от пътниците да показват бордните си карти, когато купуват алкохол в баровете на летищата, както в безмитните магазини, пише Guardian.

Не разбираме защо пътниците на летищата не са ограничени до две алкохолни напитки (като използват бордната си карта точно по същия начин, по който се ограничават продажбите в безмитните магазини), тъй като това би довело до по-безопасно и по-добро поведение на пътниците на борда на самолета и до по-безопасно пътуване за пътниците и екипажите в цяла Европа“, заявиха от авиокомпанията.

По време на закъсненията на полетите пътниците консумират прекомерно количество алкохол на летищата, без да има ограничения за покупката или консумацията“, се казва още в съобщението.

Самолет е кацал аварийно в Атина заради пиян пътник

Този месец Ryanair разкри, че съди пътник за 15 000 евро в опит да си възстанови разходите, когато полетът от Дъблин до Ланзароте е бил пренасочен към Порто през април миналата година.

В делото си срещу лицето, заведено в ирландски съд, авиокомпанията претендира за 7000 евро разходи за хотел за 160 пътници и екипаж, 2500 евро такси за кацане и обслужване на португалското летище и 1800 евро за разходи за смяна на екипажа поради ограниченията за летателни часове. Ryanair изисква от пътника да покрие и 800 евро за излишък от гориво, 750 евро за загуба на продажби по време на полет и 2500 евро за съдебни такси в Португалия.

Екипажите на самолетите вече имат право да не сервират алкохол на пътниците, но сега Ryanair търси законови ограничения на летищата в Европа, където авиокомпанията извършва 3600 полета дневно в 37 държави.

Време е органите на ЕС да предприемат действия за ограничаване на продажбата на алкохол на летищата“, заявиха от компанията.

На повечето летища в Европа се продават алкохолни напитки, а на британските летища има редица пъбове.

Служителите на Ryanair твърдят, че проблемът не е толкова в пътниците, които пият в самолета, а в тези, които се напиват на летището, изглеждат контролирани, когато се качат на борда, а след това стават недисциплинирани по време на полета.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация
Реклама

Още от Новини

Реклама

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.