Прекратиха делото срещу Васил Божков за подбудителство към убийство. Софийският градски съд намира, че в досъдебното производство срещу Васил Божков, което е за опит за изнасилване и подбудителство към убийство, са допуснати нарушения на процесуалните правила, което е основание за прекратяване и връщането му на прокуратурата за отстраняване.
Пак отложиха делото срещу Божков, този път съдията се разболял
Мотивът на съда е, че по отношение на привлечени като обвиняеми в годините наказателното производство не е било надлежно прекратено и са налице все още висящи обвинения, информира БТА. Постановленията за прекратяване не са били надлежно връчени на обвиняеми и пострадали, а това е необходимо с оглед законовата възможност за обжалване. Според съдебния състав тези постановления не са влезли в законна сила и съответно срещу Божков и четирима други все още има висящи производства.
"Остава неяснота спрямо кои лица към момента протича наказателно производство, за кои лица прокуратурата е приела, че са извършили престъпления и кои не са, и съответно това становище на прокуратурата да бъде отразено във влязъл сила прокурорски акт", заяви съдия Петър Стоицев.
Васил Божков е обвинен за опит за изнасилване на Мария Филипова, за подбудителство към умишлено убийство на Йордан Динов, Манол Велев и Бойка Стоянова.
Подсъдим по делото е и Николай Станков. Той е предаден на съд за стрелбата срещу Йордан Динов.
Съдебният състав отчете и други нарушения в обвинителния акт.
Чудим се дали някога родното правосъдие ще заработи и ще има развитие по знаковите дела в България срещу Божков, Брендо, Вълка, Куката и прочие такива “знатни фигури”.
Или може би затова те тръгнаха един след друг да се предават в полицията, осъзнавайки, че институциите са вече овладяни и няма кой да ги пипне…
Евелин Банев-Брендо се предаде в полицията (видео)
Румен Гайтански-Вълка се предаде доброволно в полицията (видео)
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!