Сигнализирай!

Нов протест и сблъсъци с полицията пред кметството в Нови Сад

Gospodari.com
Gospodari.com
24.02.2025 г.
504
0

Сблъсък между протестиращи и полиция пред сградата на Общинския съвет на сръбския град Нови Сад, който днес трябва да избере кмет. Гражданите са успели да пробият оградата, издигната пред кметството, и се опитали да влязат вътре, предава БГНЕС.

По-рано бяха разположени полицейски сили, а протестиращи блокираха улицата и хвърляха яйца по тях. Жандармерия в пълно снаряжение за борба с безредиците е разположена от другата страна на улицата, където се намира Скупщината на автономната провинция Войводина.

Сръбската общност в България протестира в София (видео)

Адвокат Бранислав Антич, който е член на Градската избирателна комисия, заяви пред N1, че полицията не му е позволила да присъства на заседанието. Общински съветници от опозицията се оплакаха от същото.

На влизане в кметството журналистите са преминали през две контроли, като на втората са били щателно претърсени. Не са допускани хора със стикер или значка, на които стои символът на протеста в Сърбия - червен юмрук.

Видео: X / ELA
Снимки: X / Autonomija Info

Изборът на редактора
Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация
Реклама

Още от Новини

Реклама

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.