3-годишно момиченце от Мелбърн, Австралия е прието в болница, след като ѝ дали лекарства вместо лакомства за Хелоуин. На малката Аби Ван Дер Спюи внезапно ѝ прилошало, започнала да губи равновесие и да гледа в една точка, след като конусмирала част от сладките в кошничката си от празника, пише The Independent.
РОДИТЕЛИ СКОЧИХА СРЕЩУ ПРАЗНУВАНЕ НА ХЕЛОУИН В ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ И УЧИЛИЩАТА (ВИДЕО)

„Мислех, че се задушава. След това ми показа пакет с таблетки между близалките и бонбоните", разказва майката.
ДЕТСКИТЕ БОНБОНИ ЗА ХЕЛОУИН МОГАТ ДА СЪДЪРЖАТ КАНАБИС, ПРЕДУПРЕЖДАВА ПОЛИЦИЯТА В САЩ
Смята се, че детето е погълноло "Серокел", което се използва за лечение на шизофрения. Лекарството било сложено в торбичка с цип сред другите сладки.

Според полицията обаче зад инцидента няма „злонамерено намерение“. „Полицията третира това като изолиран инцидент и не е получавала сигнали за други подобни инциденти в района по време на празника", се казва в официалното съобщение на полицията.
Източник: The Independent
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!