3.9 млрд. лева все още не са стигнали до банките

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
27.02.2026 21:32
254
0

Все още 3.9 млрд. лева се намират в обращение сред населението, показват данните на Българската народна банка към 27 февруари 2026 г., публикувани на официалния ѝ сайт.

От централната банка уточняват, че в касите на БНБ вече са изтеглени 87% от левовете, използвани през 2025 г.

БНБ припомня, че от 1 февруари 2026 г. еврото е единственото законно платежно средство в България, пише Mediapool.

Към 27 февруари евробанкнотите и евромонетите в обращение (нетна емисия – разлика между изтеглените от и внесените в БНБ наличности) възлизат на над 7.5 млрд. евро.

От институцията подчертават, че това гарантира нормалното функциониране на платежната система и обслужването на икономиката и населението.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.