Все още 3.9 млрд. лева се намират в обращение сред населението, показват данните на Българската народна банка към 27 февруари 2026 г., публикувани на официалния ѝ сайт.
От централната банка уточняват, че в касите на БНБ вече са изтеглени 87% от левовете, използвани през 2025 г.
БНБ припомня, че от 1 февруари 2026 г. еврото е единственото законно платежно средство в България, пише Mediapool.
Към 27 февруари евробанкнотите и евромонетите в обращение (нетна емисия – разлика между изтеглените от и внесените в БНБ наличности) възлизат на над 7.5 млрд. евро.
От институцията подчертават, че това гарантира нормалното функциониране на платежната система и обслужването на икономиката и населението.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!