Адвокат Зорница Костова заяви, че по делото, свързано с т.нар. „прокурорски син“ от Перник, има сериозни притеснения относно достъпа до информация и възможен натиск върху свидетели. По думите ѝ е отказан достъп до материали по предходно разследване срещу Васил Михайлов, а част от потенциалните свидетели се страхуват да дадат показания заради заплахи, отправяни чрез посредници.
Костова сподели за NOVA, че след нападението срещу полицейски служител и баща му в село Люлин, Михайлов е избягал към гробищния парк, а по-късно е бил укрит в Боровец. Според нея другият заподозрян – 22-годишен мъж – също е получил помощ и е бил укрит в хотел в Перник.
Адвокатът припомни и предишни инциденти, свързани с Михайлов, включително палежи на автомобили на полицаи през февруари, както и неуспешен опит за задържането му. По думите ѝ има данни, че той може да се опита да напусне страната с помощта на близки.
Хванаха съучастник на прокурорския син след въоръженото нападение край Перник
Разследването се води под надзора на прокуратурата за опит за убийство на служител на ГДБОП и неговия баща. Инцидентът е от 25 март, когато въоръжени лица са се насочили към дома им, но след предупредителни изстрели са се оттеглили. Единият заподозрян е задържан за 72 часа, а другият – предполагаемо Михайлов – се издирва.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!