Глоба от 4000 лв. въведе Община Благоевград за всеки, който умишлено изгаря опасни отпадъци и замърсява въздуха, пише Свободна Европа
Това е първата заповед на новия кмет Румен Томов.
УЧЕНИ ОТКРИХА ЧАСТИЦИ ОТ ЗАМЪРСЯВАНЕ НА ВЪЗДУХА ВЪТРЕ В ПЛАЦЕНТАТА
Идеята е да се контролира нерегламентираното изгаряне на всякакви видове отпадъци, като надзорът ще се осъществява чрез звената в общинска администрация, отговорни за извършването на такива проверки.
През последните години Благоевград е сред 5-те градове с най-мръсен въздух в България. Стойностите на фините прахови частици в средата на миналата седмица отново са били завишени.
Източник: Свободна Европа
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!