Благоевград въвежда 4000 лева глоба за изгаряне на отпадъци

Благоевград въвежда 4000 лева глоба за изгаряне на отпадъци

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
25.11.2019 11:02
60
0

Глоба от 4000 лв. въведе Община Благоевград за всеки, който умишлено изгаря опасни отпадъци и замърсява въздуха, пише Свободна Европа

 

Това е първата заповед на новия кмет Румен Томов.

 

УЧЕНИ ОТКРИХА ЧАСТИЦИ ОТ ЗАМЪРСЯВАНЕ НА ВЪЗДУХА ВЪТРЕ В ПЛАЦЕНТАТА

 

Идеята е да се контролира нерегламентираното изгаряне на всякакви видове отпадъци, като надзорът ще се осъществява чрез звената в общинска администрация, отговорни за извършването на такива проверки.

 

През последните години Благоевград е сред 5-те градове с най-мръсен въздух в България. Стойностите на фините прахови частици в средата на миналата седмица отново са били завишени.

 

 

Източник: Свободна Европа

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.