Неприятен обрат за българския пилот Никола Цолов – победата му в състезанието на „Ред Бул Ринг“ в Австрия бе анулирана. Комисарите на Формула 3 дисквалифицираха Цолов заради техническо нарушение – износена планка под пода на болида, с отклонение от допустимите норми от едва 0.2 мм, съобщава dsport.
Никола Цолов постигна шеста победа във Формула 3 (видео)
След продължителни измервания и обсъждания, стюардите решиха, че автомобилът не отговаря на техническите изисквания. Това решение коства на Цолов не само победата, но и изпуснат полет, след като бе задържан за разпит. Това означава, че точките, които той спечели и с които се доближи до лидера в класирането при пилотите - Рафаел Камара, са премахват от актива му.
Подобен случай имаше и по-рано във Формула 1, когато Люис Хамилтън с „Ферари“ бе дисквалифициран от Гран при на Китай за аналогично нарушение.
Nikola Tsolov, winner of the F3 race, will be disqualified pic.twitter.com/QDQmYE2ZU2
— Holiness (@F1BigData) June 29, 2025
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!