Евакуираха жители на Карнобат заради изтичане на отровен газ

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
05.04.2024 13:10
253
0

Евакуираха жители на Карнобат заради изтичане на отровен газ, съобщи БНР. В различни институции е подаден сигнал за изтичане на циановодород край кабелния завод в града.

Информацията потвърди директорът на Регионалната здравна инспекция в Бургас Георги Паздеров. 

"Изтичането на отровните газове е от канализацията", заяви той. Констатирано е нерегламентирано изхвърляне на химикали. Заради силната и опасна миризма са евакуирани близо 400-те служители на завода. 

Снимка: iStock

“Замърсен с опасни химикали”: Въздухът на Международната космическа станция е отровен

Регионалната екоинспекция и регионалната здравна инспекция започнаха проверка по случая. Кметът на общината Георги Димитров заяви, че няма пострадали хора.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.