Евакуираха жители на Карнобат заради изтичане на отровен газ, съобщи БНР. В различни институции е подаден сигнал за изтичане на циановодород край кабелния завод в града.
Информацията потвърди директорът на Регионалната здравна инспекция в Бургас Георги Паздеров.
"Изтичането на отровните газове е от канализацията", заяви той. Констатирано е нерегламентирано изхвърляне на химикали. Заради силната и опасна миризма са евакуирани близо 400-те служители на завода.

“Замърсен с опасни химикали”: Въздухът на Международната космическа станция е отровен
Регионалната екоинспекция и регионалната здравна инспекция започнаха проверка по случая. Кметът на общината Георги Димитров заяви, че няма пострадали хора.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!