ГДБОП удари две лихварски групи в Ботевградско (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
14.08.2026 9:10
32
0

Акция на ГДБОП срещу две групи, известни в района като Пеевите и Инкет, се провежда рано тази сутрин в Ботевградско.

До момента са задържани трима души. Те са заподозрени в лихварство, принуда и сводничество.

По информация на NOVA акцията е предприета след разпространението на видеоклип в социалните мрежи. На него се вижда как един от задържаните оказва тормоз над местно момче. Кадрите предизвикали силна обществена реакция и призиви за саморазправа с участниците.

Мъж е задържан с марихуана, метамфетамин и кокаин в София: В колата имало 4-месечно бебе (видео)

По данни на местни жители двете групи отдавна демонстрирали арогантно поведение и висок стандарт на живот, без да са известни доказани източници на доходи. Хора от района твърдят още, че представители на групите често влизали в конфликти и проявявали агресия.

Разследването продължава, като се очаква от ГДБОП да бъдат изяснени ролята на задържаните и конкретните престъпления, в които са заподозрени.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Още от Новини

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.