Откриха силно корозирал метален предмет, наподобяващ боеприпас в двора на къща в София на ул. „Григорий Цамблак” в ж.к. „Левски“. По обезвреждането му беше задействан специализиран екип от Сухопътните войски, съобщиха от министерството на отбраната.
На място военнослужещите установяват, че това е част от силно корозирал 76 мм снаряд. След извършеното разузнаване военнослужещите ще транспортират боеприпаса в безопасен район, където във вторник той ще бъде унищожен при спазване на мерките за безопасност.
Специализираният екип е от състава на 78-ми батальон за осигуряване – Горна Баня, с ръководител капитан Петър Трайков.
Източник: Нова телевизия
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!