Невзривен снаряд е открит в двор в София

Невзривен снаряд е открит в двор в София

Всичко от Виктория Симеонова
Виктория Симеонова
14.10.2019 21:01
59
0

Откриха силно корозирал метален предмет, наподобяващ боеприпас в двора на къща в София на ул. „Григорий Цамблак” в ж.к. „Левски“. По обезвреждането му беше задействан специализиран екип от Сухопътните войски, съобщиха от министерството на отбраната.

 

На място военнослужещите установяват, че това е част от силно корозирал 76 мм снаряд. След извършеното разузнаване военнослужещите ще транспортират боеприпаса в безопасен район, където във вторник той ще бъде унищожен при спазване на мерките за безопасност.

 

Специализираният екип е от състава на 78-ми батальон за осигуряване – Горна Баня, с ръководител капитан Петър Трайков. 

 

Източник: Нова телевизия

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Още от Новини

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.