Софийският окръжен съд потвърди присъдата на Калина Сакскобургготска за шофиране след употреба на алкохол, като решението е окончателно, пише NOVA. Тя получава 8 месеца условна присъда и глоба от 200 лв., както постанови и Районният съд в Самоков през април.
"Ангели на пътя": Освобождаването на певицата Дебора е гавра с паметта на нашите деца
Сакскобургготска е осъдена да плати и 17 953 лева, съответстващи на стойността на управлявания от нея автомобил. По закон това е мярка, която се прилага, когато превозното средство не е собственост на нарушителя, но е използвано при извършване на престъпление.
Случаят е от 19 август 2023 г., когато Сакскобургготска бе заловена с над 1,2 промила алкохол след лека катастрофа без пострадали в курорта Боровец.
В началото на месеца Сакскобургготска отново привлече внимание с поведнеието си. Семейство с три деца я обвини, че е е било нападнато от кучетата на княгинята по време на почивка в Боровец. По думите на бащата тя била агресивна, придружена от още три кучета, и дори им показала среден пръст. Тя започнала да ги гони, докато децата плачели и тичали в паника.
Никой не е над закона и всеки, който си позволи подобно поведение на пътя, следва да бъде подобаващо наказан. Този случай е поредното напомняне, че всеки, който сяда зад волана, трябва да бъде отговорен и да спазва закона. Отговорността на пътя е най-важната гаранция за безопасност и тя трябва да бъде водещ принцип за всички водачи.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!