Токио е домакин на фестивала „Мартеница” (видео)

Всичко от Мариана Валентинова
Мариана Валентинова
01.03.2025 11:31
3538
0

За трета поредна година в японската столица се проведе българският фестивал „Мартеница”. Хиляди посетители в Мияшита парк, разположен в центъра на Токио, се окичиха с български мартеници и посрещнаха пролетта, разказва NOVA.

Програмата на фестивала включва изпълнения на български фолклорни песни и танци, уъркшоп по кирилица и бяха представени традиционни български продукти. Празникът е организиран от посолството на България.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.