Украинската агенция за борба с корупцията разследва схема за подкупи в държавната фирма „ЕнергоАтом“, пише БНТ. Фирмата управлява трите атомни електроцентрали и доставя половината ток в страната.
Русия отново арестува уличната певица Диана Логинова за протестната песен срещу Путин
Според разследването контрагенти са били изнудвани да връщат между 10 и 15% от сумите по договорите си, а общо неправомерно присвоените средства се оценяват на около 100 милиона долара.
Сред разследваните са бизнесмен, бивш съветник на министъра на енергетиката, шеф по сигурността на „ЕнергоАтом“ и четирима служители.
Президентът Володимир Зеленски подчерта, „"Енергоатом" осигурява най-голяма част от енергията, произвеждана в Украйна в момента. Интегритетът в компанията е приоритет. Трябва да има присъди.“
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!