Вече уведомяват за неплатени глоби на всички гранични пунктове (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
04.12.2023 10:59
253
0

Вече уведомяват за неплатени глоби на всички гранични пунктове, предаде NOVA. От днес влезе в сила водачите, които излизат или влизат в страната, да бъдат предупреждавани за задълженията си. Целта на правителството е да се увеличи събираемостта.

Десетки изрядни шофьори са получили глоби заради новата тол система

Отмениха забраната за издаване на книжки заради неплатени глоби

Става въпрос обаче само за предупреждение. Шофьорите няма да бъдат задължени да платят глобите веднага, а само ще бъдат информирани за невръчени наказателни постановления или фишове.

През уикенда на част от граничните пунктове са се образували опашки, поради желанието на много от гражданите да си платят глобите веднага. От МВР напомнят, че глобите все пак трябва да се заплатят в законоустановения срок.

Надяваме се тези "предупреждения" да спомогат неизрядните шофьори да погасяват задълженията си.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.