Почти всички партии потенциално губят електорат в сравнение с последните парламентарни избори през 2023 г, информира "СЕГА". ГЕРБ, която ще е категоричният победител, всъщност губи почти 1/3 от гласоподавателите си - при 669 хил. гласа през 2023 г. вчера те са спечелили 470-500 хил гласа.
Най-тежък отлив на избиратели се наблюдава безспорно при ПП-ДБ - техният спад е от 621 хил гласа до 320-330 хил. гласа.
Кой какви сметки си прави за изборите? (Коментарът на “Господарите”)

При ДПС сериозен спад няма - партията отново гравитира около 340 хил гласа.
"Възраждане", която през последните няколко години расте стремително нагоре, вчера за пръв път отчете загуба на електорат, в рамките на 20-30 хил гласа. Около 80 хил гласа губи БСП.
ИТН е единствената партия, която расте - тя добави 20 хил. гласа към миналогодишните си резултати.
Интересно е, че при резултат от около 90 хил. гласа сега, "Величие" не би влезнала в миналогодишния парламент. Партията вкарва депутати само заради ниската избирателна активност.
Въпреки загубените гласове е ясно кой спечели най-много от нищожната избирателна активност. Сега единственото, което ни остава, е да пием по една студена вода и да се подготвим за сеира, който се задава.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!