Сдружение „Мечо и приятели“ внесе 12 411 подписа в Български лекарски съюз с искане за отнемане на лекарските права на д-р Ненад Цоневски.
Случаят стана обществено известен през ноември, след като бездомното куче Мая беше прегазено, което предизвика вълна от протести и гражданско недоволство. От Военномедицинска академия, където Цоневски работи като специализант, първоначално съобщиха, че той е временно отстранен. По-късно обаче беше възстановен на работа, което доведе до нов протест на 31 януари.
Освен подписката, е разпространено и отворено писмо до Министерския съвет, Народното събрание и Министерството на здравеопазването. От организацията настояват Етичната комисия към Българския лекарски съюз да се самосезира и да разгледа случая в кратки срокове.
Настъпи моментът съдебната система да престане да омаловажава насилието над животни. Подобни действия не са само етичен проблем, а сериозно престъпление, което носи риск за цялото общество и изисква строго и последователно прилагане на закона.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!