Държавна мина дава ниски обезщетения за изселване на хора от родните им къщи (РЕПОРТАЖ)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
17.06.2020 18:32
229
0

Нашият репортер Дани Йорданов отиде до старозагорското село Бели бряг, където местни се оплакват от това, че държавното предприятие "Мини Марица-изток" ЕАД им дава ниски обезщетения за изселване.

Решението за разширяването на въглищната мина е от времето на Тодор Живков, но стриктно се следва и сега. Продадени на мините и вече съборени са над 200 къщи в селото, което е поредното, обявено за изселване заради разширяването на минното дело.

Собствениците на последните 20 къщи обаче искат такова обезщетение, че да им стигне да компенсират загубата на собствеността си.

Гледайте репортажа на "Господарите"!

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Още от Репортажи

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.