На тържествена церемония в петък, 15 май, b2b Media награди "Най-зелените компании на България" за 16-и път. Главният редактор на "Господарите" Виктория Симеонова получи отличието в категория "Зелено перо", в която се награждават журналистически разследвания и материали на еко теми. Тя благодари на журито и на екипа на Gospodari.com за подкрепата и обеща да продължава да показва проблемите с природата и да се бори институциите да работят за решаването им.



Големият победител за 2026 година стана UniCredit Bulbank, а сред най-отличаваните компании бяха още Billa Bulgaria, TRANSPRESS и Postbank.
Конкурсът отличава компании и организации от публичния и частния сектор, реализирали през 2025–2026 г. зелени инициативи, кампании и програми за устойчиво развитие и опазване на околната среда.
Специален поздравителен адрес към участниците и организаторите изпрати министърът на околната среда и водите Росица Карамфилова-Благова.
Сред победителите в отделните категории са Humana People to People Bulgaria в сектора „Рециклираща промишленост и управление на отпадъци“ и Neterra в категория „Телекомуникации“.
Наградата в категория „Публичен сектор – обществени организации, общини и държавни структури“ получи Община Костенец за проекта „Зелена светлина за малките населени места“.
Призът за „Био индустрия“ бе присъден на Ателие за красота ЕООД, а отличието за най-добра ESG програма отново отиде при UniCredit Bulbank. Наградата „Зелена медия“ спечели bTV Media Group.
Събитието се проведе с подкрепата на United Bulgarian Bank, като в рамките на церемонията беше връчен и специален Зелен приз на банката.
Тази година отличието „Зелена личност“ получиха Люси Дяковска и Десислава Иванова за усилията им по поддържането на парк „Кайлъка“ в Плевен.
Във видеото ви припомняме един от материалите, станали част от номинацията на Вики за наградите.
Снимки: b2b media
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!