След намесата на Eвропейския съд по правата на човека, обезщетиха момичето малтретирано от полицай

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
29.03.2017 18:06
216
0

Връщаме се към случая с полицейското насилие, където момиче, което се оплаква от лошо отношение на униформен, впоследствие се оказа обвинена. Въпреки че след серия репортажи, в които предоставихме и видеозаписи, стана ясно, че момичето не само не е нападало полицая, за което бе обвинена, но и самата тя е станала жертва на тормоз и удари от страна на униформения.

 

Въпреки нашите репортажи обаче, прокуратурата излезе със становище в подкрепа на полицая. Прокуратурата заведе дело и обвини момичето в хулиганство. Жалбата й в европейския съд по правата на човека в Страсбург бе разгледана бързо. След намесата им, служебното правителство на Йордан Герджиков обезщети момичето с 5500 лева.

 

Повече подробности около случая разказва адвокат Марин Марковски.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Още от Репортажи

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.