Филипините полудяха по нашите волейболисти (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
04.10.2025 12:28
307
0

Една седмица след финала във Филипините вълнението около българския национален волейболен отбор продължава. Малката държава от Балканите вече не е толкова далечна за местните – дори баницата е намерила място на закуската им.

Филипинските фенове обясняват любовта си с това, че обожават историите за „аутсайдери“. За тях младият български тим, който стигна до финала срещу шампиона Италия, се превърна в символ на борбеност и вдъхновение.

Българската агитка на място е била малка – около двайсет души, но с подкрепата на хиляди местни зрители залите избухват при всяка точка на нашите момчета. След мачовете волейболистите дори са посрещнати като истински звезди в дискотека във Филипините, разказва NOVA.

„Те са много скромни и мотивирани момчета, сигурни сме, че ще стигнат далеч“, споделят фенове, които се срещат с част от отбора и семействата им.

Най-голямата звезда за местните е Александър Николов, който не отказва снимки и внимание на почитателите си. В същото време някои фенове прекрачват границата – филипинка дори използвала изкуствен интелект, за да се представя за приятелка на съотборника му Симеон Николов.

Въпреки че българските национали вече са у дома, във Филипините темата за тях не стихва – местните продължават да говорят не само за волейбола, но и да откриват вкуса на България чрез кухнята ни.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.