В Пловдив пенсионираха любим пожарникар, като го изкъпаха с пожарен маркуч, показва bTV.
Драгомир Петков повече от 40 години практикува опасната професия. Колегите му го изпращат след последното му дежурство с трогателен поздрав и с водни струи от пожарните маркучи.
Банята се явава трацидия, която се изпълнява по време на последния ден на огнеборците.

Две жени са сред екипа от 50 български пожарникари, помагащи в Гърция (видео)
Петков е награждаван многократно за всеотдайната си служба. Той е възприеман за пример за пожарната служба в Пловдив - т.нар. "боец за образец". От тази седмица вече е в заслужена пенсия, което е отбелязано според пожарникарските традиции.
Освен празненството, служителите в Пловдив обръщат внимание и на това, че доста често пред пожарната спират неправилно автомобили. Това възпрепядства преминаването на пожарникарски коли и линейки и се губи ценно време.
От екипа на "Господарите" благодарим на Драгомир Петков за десетилетията на вярна служба!
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!