34
0

"Реал" (Мадрид) покори Европа с един точен удар срещу "Ливърпул".

Мъж носи костюм от боклуци, генерирани за месец (видео)

"Белият балет" отправи един-единствен изстрел към вратата на "мърсисайдци" във финала на Шампионската лига. Преди редовния гол обаче имаше друг, който бе отменен от ВАР в Париж.

Победата на "кралския клуб" дойде благодарение на гол на Винисиус. Но големият герой за тима на Карло Анчелоти бе Тибо Куртоа, който спаси цели 9 удара по посока на вратата си. И така позволи на тима си да триумфира с трофея от най-силния европейски клубен турнир.

Това бе и осми пореден спечелен финал за "лос бланкос", които оставиха "Ливърпул" да доминира в срещата. "Червените" създадоха повече положения.

Проблемите

Напрежението в мача се покачи още преди неговото начало, тъй като срещата започна с 37 минути закъснение.

Организаторите на мача обявиха, че срещата ще започне с 15 минути закъснение заради това, че много фенове на "Ливърпул" не успяха да влезат на трибуните навреме. Няколко минути по-късно ситуацията не се подобри и организаторите излязоха с ново решение. Мачът трябва да започне в 22:30 часа.

В крайна сметка сблъсъкът започна в 22:37 часа. Още от самото начало двата отбора се впуснаха в здрава битка, като се опитваха да наложат владение над топката.

Източник: dsport