Прекратиха мач от Софийското първенство, след като играчи и фенове биха съдия

Преди 2 часа
855
0

Реферът на мача от Областното първенство на София между домакините от Рилец Говедарци и Спартак Самоков е бит от играчи и фенове на гостуващият тим.
Срещата е прекратена в 60-ата минута при резултат 7:1 за Рилец, научаваме от Facebook.

По свидетелски разказ всичко започнало преди почивката, когато след реализирана от домакините дузпа, президентът на гостите нахлул на терена и хванал съдията за гушата. На прибиране към съблекалнята отново имало бутане и дърпане на съдията от същия човек и част от публиката на гостите.
Предвид създалата се ситуация е била извикана полиция, за да се предотврати по-сериозен инцидент, която обаче не е успяла да дойде за началото на втората част.

Собственикът на Спартак Варна спира финансирането на клуба

През второто полувреме е показан червен картон за псуване на главния съдия от играч на Спартак с номер 8. Той отказал да напусне терена в продължение на 2 минути.
След неколкократни напътствия от рефера, играчът скочил и посегнал на съдията, като го ударил с юмрук в главата.
Последвал още един юмрук от номер 10 от гостите, след което настанал масов бой и нахлуване на публиката на гостите.
Отново участвал и президентът на Спартак Самоков.

Точно след това пристигнала полиция, която след доста усилия успяла да овладее ситуацията.