Сдружение БОЕЦ е подало три нови сигнала до различни институции, съобщи председателят на организацията Георги Георгиев.
Първият сигнал е внесен във Върховния касационен съд и засяга легитимността на Борислав Сарафов. От организацията настояват съдът да се произнесе с тълкувателно решение, като подчертават, че въпросът е от значим обществен интерес. Според тях процедурата се бави вече повече от два месеца и с действията си целят да ускорят процеса.
Върховен касационен съд излезе със становище до Конституционен съд по казуса „Сарафов“
Вторият сигнал е изпратен до Министерството на вътрешните работи и Министерството на правосъдието. В него се твърди за извършени нарушения, свързани с достъп до кабинета на главния прокурор от страна на Сарафов. От БОЕЦ настояват за незабавни действия и ограничаване на достъпа му.
Третият сигнал е насочен отново към МВР и засяга предполагаеми неправомерни действия на бившия главен секретар Мирослав Рашков. "Ще внесем до МВР информация за действия, влияние и източване на информация по разследването за Чирен и казуса с Теодора Георгиева от висш полицейски ръководител в лицето на бившия главен секретар Мирослав Рашков в качеството му на директор на ГДНП", заявиха от сдружението.
От БОЕЦ настояват компетентните институции да предприемат действия по всички сигнали и да извършат необходимите проверки.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!