бТВ обяви, че телевизията не е съгласна с констатациите в решенията и глобите от Централната избирателна комисия (ЦИК) и ще представи възражение пред нея.
Отговорът бе даден от пресцентъра на медията за Клуб Z.
ГЕРБ ОБВИНЯВАТ BTV В ЦЕЛЕНАСОЧЕН ХЕЙТ СРЕЩУ КАНДИДАТИТЕ ИМ, ПРОЗИРАТ "ТЕЛЕВИЗИОНЕН КОСТИНБРОД"
Припомняме, че ЦИК реши да наложи глоби заради жалбите на ГЕРБ, че бТВ е извършвала предизборна агитация в деня на гласуването миналата неделя.
ЦИК ГЛОБЯВА BTV ЗА ПРЕДИЗБОРНА АГИТАЦИЯ В ИЗБОРНИЯ ДЕН ПО СИГНАЛИ НА ГЕРБ
На управляващата партия не се понравиха редица репортажи, в които се отразяваха проблемите в някои по-големи и малки градове в страната. В част от тях кметовете са именно от ГЕРБ.
Партията е подала до ЦИК общо три жалби срещу бТВ. Две от тях комисията взе предвид и ги призна за "агитация". Един от репортажите е за София, а вторият - за сливенското село Гавраилово.
Източник: Клуб Z
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!