Две деца избягаха от детска градина в столичен квартал, озоваха се в метрото и в мол

Две деца избягаха от детска градина в столичен квартал, озоваха се в метрото и в мол

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
21.07.2025 11:43
1879
0

Две деца – момче и момиче на 5 и 7 години – са избягали от 173-та детска градина „Звънче“ в столичния кв. „Хаджи Димитър“. Те са били открити от екипи на СДВР около 40 минути по-късно в района на ул. „Черковна“ и „Оборище“, съобщава bTV.

Пловдивска детска градина за 10 милиона протече 10 месеца след пускането си в експлоатация (видео)

Според първоначални данни, децата са напуснали двора на градината, вероятно след като по-голямото от тях е натиснало бутона за отваряне на вратата. Предполага се, че са минали през детски площадки, метро и дори мол.

Родителите са били уведомени и са отишли на място. Директорът на градината уточни, че обектът е с контролиран достъп, но случаят се разследва.

Да, децата са открити невредими, но фактът, че те са се разходили през метростанции, площадки и мол, без никой да ги спре, е сериозен пропуск. Отговорността не трябва да се прехвърля само върху „детска наивност“ или „детска съобразителност“ – тук става въпрос за пробив в системата за контрол и наблюдение. Всяка детска градина е длъжна да гарантира безопасността на децата от постъпването им сутрин до предаването им на родителите.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.