Столичен инспекторат заплаши с глоба жители, свършили работата на общината. Това е изводът от репортажа от днешния "Пълен абсурд" по NOVA.
Живущи в столичния квартал „Драгалевци” решават сами да почистят буйната растителност, която пониквала от тротоарите пред домовете им. Хубавата им инициатива служители от Столичния инспекторат определили като нарушение. Оттам заявили, че ще наложат глоба, защото гражданите сами почистват тревата пред домовете си и затова, че не извозват веднага боклука. Стигнало се и до заплахи за съд.
Един от жителите споделя: "Казаха ми, че съм в нарушение и трябва да ме санкционират, защото извършвам дейността, която трябва да се извърши от общината".

Хората споделят, че огромната растителност се появява по няколко пъти в годината. Тревата избива директно от тротоара. А мерки срещу нея не се взимат. Затова и те решават да поемат нещата в свои ръце.
Столични доброволци почистват детски площадки и междублокови пространства (видео)
„Казаха ни, че сме в нарушение и трябва да ни съставят акт заради това, че не извозваме веднага боклука. Написаха ни констативен протокол”, споделя друг жител от квартала.

От Столичния инспекторат имат друга теза обаче. Оттам твърдят, че хората са чистили трева от собствените си дворове и са ги изхвърляли навън. Затова са им направили "любезна забележка". Жителите на "Драгалевци" са категорични, че това не е вярно. "Заплашиха ни, че ще се видим в съда", заяви една от потърпевшите.
Хората казват, че общината не е чистила никога тревата от тротоарите. Затова и те сами се опитват да си поддържат чистота. Сега обаче са категорични, че ще оставят всичко така, докато общината се сети да се погрижи.
Това е, скъпи приятели... Искаш да направиш нещо добро, да почистиш, за да изглежда добре квартала, в който живееш. А как се институциите за добротата ти - като те заплашват с глоба. Защото ти сам си пожелал да свършиш ТЯХНАТА работа. Абсурдно е!
Трева поникна по новоасфалтирана улица в павликенско село (видео)
Показвали сме ви и други случаи, в които трева пониква по асфалтирани улици. Общината да вземе да осигури добитък, който да я пасе... и София наистина да си стане едно голямо село!
Надяваме се все пак този случай да има положителна развръзка и общината да се сети, че тези хора не могат да живеят в джунгла!
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!