Основно училище в Кент, Англия ще глобява родителите, ако закъснеят дори с пет минути да вземат децата си. Ако детето не е взето от училище до 16 часа - половин час след приключване на занятията, се обаждат директно на социалните, пише The Independent.
ПАНИКЬОСАНИ РОМИ МАСОВО ВАДЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ УЧИЛИЩЕ ЗАРАДИ СЛУХ, ЧЕ ЩЕ ИМ ГИ ОТНЕМАТ (ВИДЕО)

Този нов подход беше критикуван от родителите и синдикатите, според които закъснение в рамките на 10 минути е съвсем нормално. Според образователната институция обаче с глобите ще се покрият разходите на учителите, които остават до по-късно.
Джери Глазиер от Националния съюз по образование заяви, че глобата е правилният начин да накарат родителите да бъдат отговорни към децата и техните учители.
Източник: The Independent
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!