Училище в Англия вика социалните, ако закъснееш с 30 минути да си вземеш детето

Училище в Англия вика социалните, ако закъснееш с 30 минути да си вземеш детето

Всичко от Виктория Симеонова
Виктория Симеонова
16.01.2020 15:38
50
0

Основно училище в Кент, Англия ще глобява родителите, ако закъснеят дори с пет минути да вземат децата си. Ако детето не е взето от училище до 16 часа - половин час след приключване на занятията, се обаждат директно на социалните, пише The Independent.

 

 

ПАНИКЬОСАНИ РОМИ МАСОВО ВАДЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ УЧИЛИЩЕ ЗАРАДИ СЛУХ, ЧЕ ЩЕ ИМ ГИ ОТНЕМАТ (ВИДЕО)

 

 

""

 

 

Този нов подход беше критикуван от родителите и синдикатите, според които закъснение в рамките на 10 минути е съвсем нормално. Според образователната институция обаче с глобите ще се покрият разходите на учителите, които остават до по-късно.

 

 

Джери Глазиер от Националния съюз по образование заяви, че глобата е правилният начин да накарат родителите да бъдат отговорни към децата и техните учители.

 

 

Източник: The Independent

 

 

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.