Прокуратурата в Любек и Криминалната полиция на федералната провинция Шлезвиг-Холщайн издирват с международна заповед за арест Христо Стоянов (44 г.). Той е осъден на 5 години лишаване от свобода от Окръжния съд в Любек на 3 юли 2023 г. за многократно сексуално насилие над дете, извършено в периода 2010–2013 г., когато е бил доброволен ръководител в социална организация и е злоупотребил с позицията си, информира DarikNews.
Според разследващите Стоянов не се е явил, за да изтърпи присъдата си, и след произнасянето ѝ е издадена заповед за арест. По-нататъшната проверка е показала, че той е напуснал Германия. Първо е пътувал до България, където има семейни връзки, а след това е заминал за Дубай, където е бил забелязан за последно. Полицията счита, че той вероятно все още се укрива в чужбина и не изключва възможността да използва фалшива самоличност.
Стоянов е германски гражданин, описван като висок около 170 см, с плътно до пълно телосложение, къса черна коса, очила и закръглено лице. По професия е IT предприемач и управлява бизнес, свързан с криптовалути. Смята се, че поддържа делови контакти и партньорства в Германия, което може да улесни придвижването и укриването му.
Прокуратурата и криминалната полиция призовават гражданите да съдействат с информация за местонахождението му — както в Германия, така и в чужбина, включително сведения за използвани от него фалшиви лични данни или други следи. Сигнали се приемат на централния телефон за връзка на полицейската дирекция в Любек: +49 451-1310.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!