От 1 януари в Хърватия се забранява продажбата на леки найлонови торбички, предава bTV.
Министерството на икономиката и устойчивото развитие призова гражданите да използват за пазаруване платнени торби или кошници.
Става дума за забрана на основата на Закона за управление на отпадъците и се отнася за найлонови торбички с дебелина около 50 микрометра /0,05 мм/. Продължава да е позволена употребата на много леки найлонови торбички, които са по-тънки от 15 микрометра и които се използват по хигиенни причини и когато това помага да не се хвърля храна.

Найлоновите торбички, които вече са на пазара и търговците имат запаси от тях, ще могат да се използват до изчерпване на количествата. Употребата на много леки найлонови торбички ще бъде позволена на пазарите, в пекарни, магазини за продажба на риба, сладкарници, месарници и други места, където се продава храна.
Забраняват найлоновите торбички в Хърватия
Източник: bTV
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!