Столичната община предоставя буферните си паркинги безплатно за всеки, който остави колата си и използва градския транспорт. Това съобщиха от пресцентъра на общината, предаде Сега.
Мярката се въвежда за вторник, 10 декември и е заради завишените стойности на фини прахови частици и прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология за жълт код за мъгла. Столичната община продължава да следи актуалната обстановка и има готовност при регистрирани над 200 мгк/куб.м среднодневни превишения да въведе "зелен билет".
"Призоваваме гражданите, които имат възможност, да не използват личните си автомобили, а тези, които се отопляват на твърдо гориво - да преминат на алтернативно отопление", пише в съобщението.
И днес въздухът в София е опасно мръсен (видео)
Столична община добавя, че продължава извършването на извънредни проверки на източници на замърсяване. "На сайта https://air.sofia.bg всички граждани могат да следят в реално време измерваните стойностите на ФПЧ, прогнозите за следващите дни, както и допълнителните мерките, които Столична община въвежда, в дните с по-високи нива на замърсяване. От началото на декември работи и специално мобилно приложение, което известява за предприетите мерки при повишена концентрация на ФПЧ. SoAir може да се свали и използва на телефони с Android и iOS операционни системи", съобщават от "Московска" 33.
Източник: Сега
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!