Скъпи приятели, преди месец ви показахме една абсурдна велоалея, която води до километрични задръствания на бул. „Ал Пушкин“ в столичния квартал „Бояна“. Тогава граждани се обърнаха към нас, за да поискат обяснение защо не е имало обществено обсъждане на проекта за изграждането й и обясниха до какви опасни ситуации води тя. Последва техен протест, който доведе до обществено обсъждане на казуса. По време на него кметът на район „Витоша“ инж. Теодор Петков и зам.-кметът в Столична община инж. Кристиан Кръстев обещаха до две седмици велоалеята да бъде премахната.
Вижте каква ще бъде съдбата на велоалеята в кв. Бояна (РЕПОРТАЖ)
Днес нашата репортерка Виктория Симеонова отново беше там, за да провери изпълнено ли е обещанието за премахване на маркировката и възстановяване на стария вид на булевард „Ал. Пушкин“. С нея се срещнаха и двама от жителите на квартала. Оказа се, че действително половината от маркировката е заличена, махнати са и колчетата, но след тях остават дълбоки дупки, които могат да създадат проблеми през зимата. Освен това, все още не е ясно колко точно ще струва премахването на велоалеята, за изграждането на която бяха заделени общо 260 хиляди лева.
Ние от „Господарите“ ще продължим да следим темата, а вие ни сигнализирайте за всякакви злоупотреби, измами и корупция.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!