Бивш служител във Facebook смята, че социалните медии разкъсват обществото

Бивш служител във Facebook смята, че социалните медии разкъсват обществото

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
11.12.2017 14:22
113
0

Бивш служител във Facebook проговори за вредите от социалната мрежа, които оказва върху гражданите и обществото.

 

Чамът Палихапития се е присъединил към мрежата през 2007 г. и заяви, че чувства "огромна вина", че е работил за компанията.

 

"Мисля, че сме създали инструменти, които разкъсват социалната структура на обществото работи"

 

Критиките на Чамът Палихапития бяха насочени не само към Facebook, но и към по-широката онлайн система.

 

Бързата връзка премахва допамина, който сме създали и унищожават начина, по който обществото работи", каза още той.

 

Той описа инцидент в Индия, където измамни съобщения за отвличания, споделяни на WhatsApp, довели до линчуване на невинни хора.

 

Все по-чести стават "критиките" към фейсбук от страна на бивши служители. 

 

Вижте още:

 

ЕДИН ОТ СЪЗДАТЕЛИТЕ НА ФЕЙСБУК ПРИЗНА: НАПРАВИХМЕ НЕЩО, С КОЕТО ЕКСПЛОАТИРАМЕ ЧОВЕШКАТА ПСИХИКА

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.