Свалиха Сънчо от ефира на БНТ 1

Свалиха Сънчо от ефира на БНТ 1

Всичко от Виктория Симеонова
Виктория Симеонова
16.09.2019 22:32
157
0

Емблематичната за десетки поколения рубрика "Лека нощ, деца!" е свалена от ефира на БНТ 1, става ясно от седмичната програма на медията, съобщава Offnews.

 

Сънчо е "преместен" в далеч по-малко гледания канал БНТ 2.

 

Първото издание на "Лека нощ, деца!" е на 5 март 1960 г. Милиони български деца са заспивали със Сънчо в 19.50 ч. 

 

През 2003 г. рубриката беше свалена от програмата, но година по-късно отново беше върната в ефира на Канал 1.

 

Любопитна подробност е, че за хиляди румънци единствената фраза, която знаят на български език, е "Лека нощ, деца!". По времето на Чаушеску румънската телевизия няма толкова интересна рубрика за най-младите зрители и те заспиват с българския Сънчо.

 

БНТ вече няма PR отдел, даже и e-mail за връзка с медиите, на който да се попита защо Сънчо е свален от ефира на БНТ 1.

 

Източник: Offnews

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.