С подобна реч се влиза в историята!

24.11.2022 г.
31
0

Саудитска Арабия поднесе голямата изненада на Мондиала в Катар и победи Аржентина с 2:1. Шокиращият резултат се получи след като до почивката саудитите губеха с 0:1, но една пламенна реч на полувремето обърна всичко.

източник: twitter/Hervé Renard

Направи я селекционерът Ерве Ренар или както е цялото му име Ерве Жан-Мари Роджър Ренар. Точна като на филм, французинът дръпна пламенна реч, с която спокойно можем да каже, че влезе в историята.

Меси и компания разочароваха света (видео)

Голяма роля изигра и неговият преводач, който със същия патос превеждаше думите на треньора от английски език.

„Уважавайте феновете! Сякаш играхме приятелски мач през първото полувреме!“ бяха част от думите на Ренар.

Е това негово действие даде резултат през вторите 45 минути, когато неговите играчи бяха преобразени и успяха да вкарат два гола във вратата на Аржентина и да спечелят мача.

Рекордна премия за героите, шокирали Аржентина (видео)

Дали приказката за Саудитска Арабия ще продължи, ще разберем след изиграването на останалите два мача от групата. Едно обаче е сигурно - този мач, този резултат и тази реч със сигурност вече са в историята на световните първенства и ще се помнят много дълго време.

Източник: Youtube