Бум на нови схеми при кражбите на коли

Бум на нови схеми при кражбите на коли

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
31.01.2018 8:52
112
0

Бум на новите схеми при кражбите на автомобили. Това отчитат от столичната полиция през последния месец.

 

Според главен инспектор Пламен Максимов от СДВР през 2017  г. спрямо 2016-а кражбите на автомобили са намалели с 40%. Намаление има и от началото на тази година - 19% от откраднатите коли от началото на годината са били с включен двигател. 

 

„Това са така наречените „скъпи банички””, обясни инспектор Пламен Максимов. „Говорим за автомобили, които сутрин хората палят, за да се затоплят, а шофьорът слиза да си купи баничка на 5 метра от автомобила. Една такава баничка излезе на собственика на автомобила 27 000 лева”. 

 

 

Според инспектор Максимов такива случаи са предимно сутрин.

 

 

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.