Дете оцеля след опасна „веселба“ с лекарство за епилепсия

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
30.01.2026 9:13
608
0

Лекари от УМБАЛ – Бургас спасиха дете с опасност за живота след предозиране с лекарство за епилепсия, закупено незаконно без рецепта, пише БНТ. Група тийнейджъри приели медикамента с цел „забавление“, повлияни от информация в социалните мрежи.

Лекари в "Пирогов" спасиха живота на поредно дете, предозирало с парацетамол

След прием на няколко таблетки едно от децата припаднало на улицата и било прието по спешност с гърчове и загуба на съзнание. Наложили се интензивно лечение и реанимация. След няколкодневен болничен престой детето е изписано в стабилно състояние.

Случаят е предаден на полицията, тъй като медикаментът по закон се продава само с рецепта. Лекарите отчитат тревожна тенденция на зачестяващи случаи на деца с лекарствени интоксикации и суицидни опити и призовават родителите към по-голямо внимание, диалог и наблюдение върху поведението и онлайн средата на тийнейджърите.

Случаят е още едно болезнено напомняне колко важно е родителите да разговарят с децата си. Любопитството, натискът от връстници и влиянието на социалните мрежи могат да доведат до опасни решения. Навременният разговор, интересът към средата на децата и усещането, че има на кого да разчитат, често са най-ефективната превенция.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.